Felhívás a TDK- csereprogram pályázatára

A Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete (BOE, régebbi nevén MOE) a kutatás iránt érdeklődő hallgatók számára teremtette meg a lehetőséget a TDK- csereprogram létrehozásakor arra, hogy évenként egy hónap, pályázat útján elnyerhető, külföldi tanulmányúton vegyenek részt, kvázi egy "4 hetes, külföldi TDK" munkát teljesítsenek.

A pályázatok benyújtási határideje idén

Ez után a sikeresen helyeket elnyerő hallgatók, általában a következő nyáron, az anyaszervezet tagországaiból álló listáról a pontjaik alapján választhatnak maguknak cserehelyeket (pl.: Spanyolország, Olaszország, Japán, stb.).

A pályázó hallgatók szállásának és oktatásának költségeit a BOE átvállalja, úgy, hogy a célországból mi is fogadunk néhány, összesen a nyár két hónapja alatt kb. 20 külföldi hallgatót (bilaterális szerződések).

A csereországban a pályázók egy ott folyó, egyetemi kutatócsoport munkájába kapcsolódhatnak be, betekintést nyerhetnek egy másik ország tudományos munkájába, élményekkel és értékes tapasztalatokkal gazdagodva térnek haza.

További információk:

Adatlap